Etki Şekli

ELLANSÉ™ PCL, kullanıma hazır şırınga içindedir ve minimum işlemle enjekte edilir. ELLANSÉ™PCL dermal dolgunun enjeksiyonu, yüzdeki kıvrım ve kırışıkların hemen ve uzun süreli bir şekilde düzeltilmesini sağlar.

Etki şekli, tüm ELLANSÉ™ PCL ürünleri için aynıdır. ELLANSÉ™ PCL, hızlı, uzun süreli ve kalıcı sonuçlar için yeni-kollajen oluşumunu tetikleyerek biyolojik uyarımı sağlayan dermal bir dolgudur.

  • Jel taşıyıcısının en uygun viskozite ve esnekliği nedeniyle, kırışıklık ve kıvrımlar uygulama sonrasında hızlı fiziksel düzelmeye uğrar.
  • Jel taşıyıcı (mikro kürecikler için süspansiyon ortamı), uygulama sonrasındaki bir kaç haftalık süre içinde emilir.
  • Buna paralel olarak, mükemmel derecede düzgün PCL mikro kürecikler emilen taşıyıcının hacminin yerini doldurmak üzere yeni kollajen oluşumunu uyarır. Mikro kürecikler, ebatları (25-50 µm) ve yüzey özellikleri (tamamen düzgün ve küresel biçimli) nedeniyle fagositoz değildirler. Düzgün ve küresel PCL mikro küreciklerinin yüzeyi tek katlı makrofaj ve kaliteli yeni kollajen yapısı ile kaplıdır.
  • Bu yapı oluşumu; dermal dolgunun yumuşak doku takviyesi etkisine yol açar ve hasta memnuniyetini artıracak şekilde, uzun süreli düzelme ve eşsiz kalıcı etkiyle sonuçlanır.
etki-sekli-1 etki-sekli-2 etki-sekli-3
Mikro kürecikler ve Jel
Kırışıklık ve Kıvrımlar, Ellansé™ PCL enjeksiyonuyla birlikte fiziksel olarak hemen düzelir.
Doku Yapısı
PCL mikro kürecikleri, dereceli olarak jel taşıyıcının yerine geçen ve uzun süre kalıcı ve güvenli bir doku yapısı oluşturan yeni kollajen oluşumuyla doku nüfuzunu uyarır.
Toplam Biyolojik Emilim
Normal metabolik yollarla atılım nedeniyle tam biyolojik emilim.

 

Yumuşak doku takviyesi etkisi, ELLANSÉ™ PCL ‘’Uzun Süre Kalıcı Etki’’ özelliği ile sağlanmaktadır. Bu yeni kollajen; yüzdeki yaşlanma belirtilerini düzeltmek için hacim oluşturur ve uzun süre kalıcı doğal ve genç bir görünüm verir.

Kozmetik sonuçlar; yumuşak ve doğal görünüm ile hastanın cildiyle uyum sağlar. PCL mikro kürecikleri suda çözünür ürünler, kontrollü, biyolojik olarak tamamen emilir. Normal metabolik yollarla CO2 ve su olarak tamamen vücuttan atılır (Tam Biyolojik Emilim).

Kollajen, doğru sıkılık, esneklik ve yumuşaklığı korumaya yardımcı olan, cildimizde doğal olarak bulunan önemli destek yapılarından biridir. Zaman içerisinde, cildimiz doğal kollajenini giderek kaybeder, yüzde gevşeme ile kırışıklık ve kıvrımlar oluşur. ELLANSÉ™ PCL, canlı ve genç görünümü geri kazandıracak olan yeni kollajen oluşumunu uyarmak için vücudun doğal tepkisini kullanır.

Estetik sonuçların etki süresi, doktor ve hasta tercihlerine göre ELLANSÉ™PCL (ELLANSÉ™PCL-S, ELLANSÉ™PCL-M, ELLANSÉ™PCL-L, ELLANSÉ™PCL-E) seçme olanağı sunar.

Etki şekli PCL partikül boyutu, PCL partikül düzgünlüğünün değişmezliği nedeniyle tüm ELLANSÉ™ PCL ürünleri için kesinlikle aynıdır.

danisma-hatt
            ico fb                ico twitter                ico ins
1000 sola karakterler